Úvod Chlamydia pneumoniae

Chlamydia pneumoniae

Jedna z nejčastějších a zároveň nejnebezpečnějších infekcí. Je to onemocnění napadající respirační (tedy dýchací) cesty. Přenáší se tak, jako spousta jiných nemocí kapénkovým přenosem (kýcháním, kašláním apod.).

Nebezpečná je zejména proto, že se těžko rozpoznává. Většinou je lehce zaměnitelná s jinými infekcemi. Lékaři se často v diagnostice mýlí, protože má podobné symptomy jako obyčejné nachlazení, chřipka, angína či zánět průdušek aj. Vyšetření na chlamydie je finančně nákladné a zdlouhavé, proto se mnohdy odkládá do doby, kdy standardní léčba nezabírá. Je však možné, že akutní stadium přeléčením nějakými antibiotiky potlačí prvotní příznaky a nemoc přechází v mnohem komplikovanější chronické onemocnění. Z hlediska přenosu infekce, je nakažený člověk neustálou hrozbou pro ostatní.

Chlamydia pneumoniae (CPN), je nejrozšířenější chlamydiovou nákazou. Každý člověk se s ní v životě setká a u většiny zůstává v tzv. latentní formě. Dalo by se to laicky vyjádřit tak, že spí na nízkých hodnotách a čeká, na vhodný spouštěč, kterým většinou bývá snížení imunity člověka. Poté se opět probouzí k životu, množí se a působí napadenému jedinci značné zdravotní problémy. Záleží tedy na individuálním stavu imunitního systému.

 

Příznaky onemocnění CPN:

  • Škrábání v krku, kýchání, úporný a dráždivý kašel
  • Zimnice, pocení
  • Bolesti hlavy, slabost a zvýšená únava
  • Tlak či bolest v oblasti průdušek a plic

Není-li léčba včasná, radikální nebo správná, mohou se příznaky zhoršovat až po kruté bolesti a celkovou vyčerpanost. Je to způsobeno tím, že chlamydie napadají buňky zevnitř, a to velmi často i imunitní buňky (markofágy). Člověk je oslabený a nemá prakticky žádnou šanci odolávat šíření infekce. Infekce postupně ničí všechny vnitřní orgány, svaly a jiné části těla.

 

Diagnostika a léčba CPN:

  • Přetrvávají- li problémy v respirační oblasti, ale i jiné, nařídí lékař vyšetření krve
  • Po rozpoznání většího počtu chlamydií v krvi se zahájí léčba antibiotiky
  • Vhodná antibiotika se musí užívat nejméně tři týdny v dávkách, které určí lékař
  • Je dobré užívání doplnit podpůrnými prostředky k posílení imunity a energie
  • Vyšetření krve i přeléčení antibiotiky by mělo být opakované, aby se zabránilo dalšímu šíření infekce

 

Protože je CPN velmi infekční, měla by léčba probíhat na úrovni infekční ambulance, kde je nemocný v péči specialistů, odborníků na infekční onemocnění. Nejen, že mají nejlepší znalosti v tomto oboru, ale mohou předepisovat speciální léky a vyšetření. Praktičtí lékaři k tomu často nemají pravomoc a jsou tlačeni nedostatkem financí.

Chlamydia psittaci (CPS)

Patří mezi zvířecí patogeny s možností přenosu na člověka. Tedy primárně jde o infekční onemocnění zvířat, zvláště ptáků a savců (holubů, papoušků, koní, koček, ale i prasat, ovcí, skotu). Nejčastější cestou přenosu je kontaminovaný trus, peří apod. K nákaze dojde vdechnutím spórů.

Chlamydia pecorum (CPC)

I tento druh patří mezi zvířecí nemoci, byl vyčleněn z chlamydia psittaci a jeho hostitelé patří do širšího spektra savců a ptáků.

Výzkum chlamydiových infekcí i způsobu jejich léčby stále pokračuje, přesto toto onemocnění trápí spoustu lidí. Je velmi úporné a nemocný má často oprávněný pocit, že se těch potvůrek nezbaví. Po přeléčení a zlepšení stavu se po nějaké době dostaví opět recidiva. Je to začarovaný kolotoč. Protože se těžko přichází na to, že organismus člověka je napaden chlamydiemi. Může se stát, že člověk v produktivním věku přichází k lékaři s opakovanými obtížemi a mnohdy velkými bolestmi, podstupuje různá jiná vyšetření, kde se de facto nic nezjistí. Lékaři pak na takového jedince pohlíží jako na hypochondra nebo simulanta. Neléčené chlamydie způsobují různé bolesti a onemocnění, např. svalů, kostry, cév, nervového systému a vnitřních orgánů. Mohou stát i za tak závažnými nemocemi, jako je astma, artritida, Alzheimerova choroba, Crohnova choroba, chronický únavový syndrom, chronická sinusitida, RS (roztroušená skleróza), zánětlivé střevní onemocnění, prostatitida, fybromyalgia, kardiovaskulární onemocnění a spoustu dalších.


Diskuse (37 komentářů)

Vladan, (29. 04. 2014 13:43) Reagovat
Doporučuji napřed využít úplné deparazitační balíčky a při tom se léčit Zapperem či jinými frekvenčními přístroji - dle nalezených dat např. na Oberonu - frekvence parazitů a potvorstev naleznete na CAFL seznamu http://www.zapper.cz/cs/cafl - (googlujte - aktualizace přibývají). Osobně jsem odzkoušel deparazitační balíček od www.jukl.cz - a dále pokračujeme v detoxikaci (je nejvíce třeba pomoci játře a ledvinám!).
Vladan, (29. 04. 2014 13:43) Reagovat
Mé podezření:Jde o kombinované otravování lidstva (v zájmu tužeb po Moci a mět pod Kontrolou): Chemtrails (nepřehlédnutelné práškování svinstvem (pod záminkou že je to kontrola globálního oteplování (po rozboru najdete těžké kovy a další svinstva))) + hybridizace / geneticky upravené plodiny a v neposlední řadě jsou to elektromagnetické zářiče typu GSM (mobily), GPS, WiFi, Digitální satelitní vlnění a podobné ohavnosti + 100let již nepotřebné splodiny z motorů (nafta a spol). Kdo, proč a zač - každý si může najít, je třeba jen hledat a nebudete vycházet z údivu... Pak se zeptejte - proč tolik nemocí poslední dobou? (nebude nutné se ptát - budete vědět.)(Ještě na závěr trochu popíchnu: Spalovacích motorů není třeba cca 100let, antigravitační polštáře pro případná auta jsou na Zemi známa už přez 50let! Avšak víte o tom?!)V médiích pravdu nenajdete.Hodně štěstí při deparazitaci :-)
Petra, (09. 09. 2014 20:14) Reagovat
Doporucuju zdravou stravum zdrave biorytmy, prirodu, meditaci, a pripravky Joalis…
Pavel, (17. 09. 2015 19:00) Reagovat
Jak zde mnozí uvádějí chlamydie mnohdy podřimují a čekají,až člověk nějakou nemocí zeslábne a pak zaútočí tudíž je nutné se udržovat v kondici a být co nejvíce imunní co to jde.Jedním ze zpúsobů jak toho dosáhnout je provést občas očistu a posílení organismu a to pomoci česnekové vodky.návody viz internet.Prý morduje i rakovinotvorné buňky.Je to přírodní,nechemický způsob a tudíž zdravý.Zkusil jsem to jednou a dobrý a teď na podzim to udělám znovu.Přeji všem h.zdraví.Pavel.
Marketa, (27. 12. 2016 12:29) Reagovat
Dobrý den, od srpna 2016 mám úporný kašel, bolest na prsou, dušnost, kdy mi byly předepisovany respiranty, ale nic mi nepomáhá. Obvodní mi žádné testy nechce udělat, prosím o radu kam bych měla zajít? Děkuji Marketa
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Chlamydie-chlamidie.cz
Kontakty