Úvod Chlamydia trachomatis

Chlamydia trachomatis

Je to infekce napadající pohlavní orgány a většinou se řadí mezi pohlavně přenosné choroby. Primárně se skutečně přenáší pohlavním stykem, při nechráněném sexu. Ohroženi jsou především promiskuitní lidé. U chlamydie  trachomatis  ( CTR ), může dojít k nákaze i sekundárním způsobem, to je používáním společného prádla (ručníků, povlečení apod.), nebo v místech společně užívaných prostor (sauna, bazén, sprchy, fitko, toalety).

Příznaky onemocnění CTR:

 • Malý defekt na vnějších částech genitálií (puchýřek, uzlinka)
 • Svědění, výtok a nestandardní zápach (může znamenat i kvasinky či jinou infekci)
 • Bolestivost u pohlavního styku, je možné i slabé krvácení
 • Podrážděný močovod
 • Bolesti v podbřišku

Pokud je CTR neléčena může dojít k vážnějším projevům, které indikují napadení a infekci děložního čípku, dělohy či vaječníků. U mužů prostaty a urogenitálních cest. Komplikace CHT často vedou k neplodnosti, a to u obou pohlaví.

Diagnostika a léčba CTR:

 • Pokud má člověk nějaké příznaky, musí se obrátit na odborného lékaře, ženy na gynekologa, muži na urologa
 • Gynekolog provede stěry z poševního čípku, urolog stěry z ústí močové trubice
 • Po stanovení diagnózy, lékař předepíše účinná antibiotika, která se musí užívat 2 až 3 týdny
 • Jako podpůrný prostředek, lze používat doplňky stravy, k posílení imunity
 • Je nutné vyšetření i léčba obou partnerů, může totiž dojít k novému přenosu infekce
 • Po dobu léčby je lépe se zdržet pohlavního styku

Diskuse (47 komentářů)

anonym, (03. 10. 2013 05:20) Reagovat
Dobry den. Ano, musi.
Peter, (10. 12. 2013 19:56) Reagovat
Dobry den .Som v koncoch bol.som.prelieceny na chlanidie t. Steri som mal negativne tak isto aj moja frajerka liecba bola uspesna asi po 3 mesiacoch ako keby mam znovu priznaky mozno.si namyslam ale pouzivame aj kondomo.sme si verny na 100% moze sa len tak chlamidia vratit z nicoho nic ?
anka, (09. 02. 2014 06:00) Reagovat
[quote name="Jana"]Ahoj,prosím Vás nutně o radu, nebo Vaše zkušenosti. Měla jsem zhruba před dvěma měsíci problémy, svědění a pálení v pochvě a výtok a taky jsem krvácela po styku z děložního čípku. Přítel má jen svědění a občasné pálení při močení a měl menší flek na penisu,který zmizel.Na gynekologii mi nejdřív řekli, že mám zánět, který léčili vaginálními kapslemi. Potom krvácení stále neustálo, tak mě poslali i s partnerem na kožní, kde jsme podstoupili testy a dneska jsem se dozvěděla, že mám chlamydie a dostala jsem na týden antibiotika Doxybene. Jsou spolehlivé, dá se to s nimi vyléčit uplně, nebo je podle Vás něco lepšího, co si můžu koupit a zbavit se toho, kdyby léčba antibiotiky nezabrala? Mockrát Vám děkuji za odpověď, ![/quote]Antibiotika Doxybene jsou na přeléčení chlamýdií nejlepší. Určitě nemusíte zhánět nic jiného.
Vendy, (15. 05. 2014 16:47) Reagovat
Dobrý den,jak je dlouhá inkubační doba doba chlamydií? Právě jsem dostala nepříjemnou zprávu, že nedávný partner má pozitivní vyšetření na chlamydií. Při styku před třemi týdny jsme použili kondom, ale raději se chci nechat vyšetřit. Žádné příznaky jsem však nepozorovala. Jde o to, že jsem do půlky června na cestách v Indonésii a je pro na vyšetření bych chtěla jít až po návratu. Vidíte to jako velmi riskantní nechat se vyšetřit až po téměř dvou měsících? Děkuji za odpověď.
Ada, (11. 06. 2014 10:58) Reagovat
Dobrý den, mám dotaz ohledně chlamydií. Mám už dlouhodobé problémy s trávením, ubýváním na váze, bolestmi kloubů, únavovým syndromem, nočními poty. Nedávno jsem měla něco jako akutní chřipku. V té době mi dělal doktor krevní testy, kde vyšly pozitivní protilátky Chlamydia trachomatis. Doktor udělal proto za dva týdny testy nové se zaměřením na dlouhodobé i aktivní protilátky Chlamydií, které vyšly obojí jako negativní. Na chlamydii jsem přeléčena nebyla. Je možné, že mám latentní chlamydii, nebo to by byly ty druhé testy pozitivní?Jak je možné, že bez přeléčení zmizela? a zmizela opravdu??Díky za odpověď
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Chlamydie-chlamidie.cz
Kontakty