Úvod Chlamydia trachomatis

Chlamydia trachomatis

Je to infekce napadající pohlavní orgány a většinou se řadí mezi pohlavně přenosné choroby. Primárně se skutečně přenáší pohlavním stykem, při nechráněném sexu. Ohroženi jsou především promiskuitní lidé. U chlamydie  trachomatis  ( CTR ), může dojít k nákaze i sekundárním způsobem, to je používáním společného prádla (ručníků, povlečení apod.), nebo v místech společně užívaných prostor (sauna, bazén, sprchy, fitko, toalety).

Příznaky onemocnění CTR:

 • Malý defekt na vnějších částech genitálií (puchýřek, uzlinka)
 • Svědění, výtok a nestandardní zápach (může znamenat i kvasinky či jinou infekci)
 • Bolestivost u pohlavního styku, je možné i slabé krvácení
 • Podrážděný močovod
 • Bolesti v podbřišku

Pokud je CTR neléčena může dojít k vážnějším projevům, které indikují napadení a infekci děložního čípku, dělohy či vaječníků. U mužů prostaty a urogenitálních cest. Komplikace CHT často vedou k neplodnosti, a to u obou pohlaví.

Diagnostika a léčba CTR:

 • Pokud má člověk nějaké příznaky, musí se obrátit na odborného lékaře, ženy na gynekologa, muži na urologa
 • Gynekolog provede stěry z poševního čípku, urolog stěry z ústí močové trubice
 • Po stanovení diagnózy, lékař předepíše účinná antibiotika, která se musí užívat 2 až 3 týdny
 • Jako podpůrný prostředek, lze používat doplňky stravy, k posílení imunity
 • Je nutné vyšetření i léčba obou partnerů, může totiž dojít k novému přenosu infekce
 • Po dobu léčby je lépe se zdržet pohlavního styku

Diskuse (47 komentářů)

Jana, (22. 01. 2013 11:22) Reagovat
Ahoj,prosím Vás nutně o radu, nebo Vaše zkušenosti. Měla jsem zhruba před dvěma měsíci problémy, svědění a pálení v pochvě a výtok a taky jsem krvácela po styku z děložního čípku. Přítel má jen svědění a občasné pálení při močení a měl menší flek na penisu,který zmizel.Na gynekologii mi nejdřív řekli, že mám zánět, který léčili vaginálními kapslemi. Potom krvácení stále neustálo, tak mě poslali i s partnerem na kožní, kde jsme podstoupili testy a dneska jsem se dozvěděla, že mám chlamydie a dostala jsem na týden antibiotika Doxybene. Jsou spolehlivé, dá se to s nimi vyléčit uplně, nebo je podle Vás něco lepšího, co si můžu koupit a zbavit se toho, kdyby léčba antibiotiky nezabrala? Mockrát Vám děkuji za odpověď, !
Robert, (12. 02. 2013 13:42) Reagovat
zkus antibiotika + chlamydil extra z lékarny + česnekové kapsle Mě příznaky ustoupili po jednom dni.
Jana, (12. 02. 2013 16:29) Reagovat
Roberte, moc ti děkuji.Chci se tě ještě zeptat, zmizely uplně? Byl jsi na testech a po téhle léčbě ti už chlamydie zmizely? Děkuji ti mockrát
Petra, (28. 02. 2013 16:42) Reagovat
Dobrý den,mám dotaz, doktor mi sdělil, že pokud mi zjistí chlamydie, musí to hlásit na hygienickou stanici. Nevíte o tom někdo něco? Děkuji za odpověď
Monika, (02. 03. 2013 15:14) Reagovat
Dobrý den, nedalo mi to, abych sem nenapsala tento příspěvek. Prodělala jsem chlamydie .tr. a ve chvíli, kdy mi lékař sdělil diagnózu, navštívila jsem různé stránky, abych se dozvěděla, co to vlastně znamená. Musím říct, že mi v tu chvíli bylo strašně, jelikož drtivá většina pisatelů se prý nevyléčí atd. Pak jsem si ale uvědomila, že vyléčení lidé už tento problém neřeší zřejmě na internetu, protože se jich to už netýká. Takže já bych chtěla uklidnit budoucí nemocné (kéž by žádní nebyli :-) ), že mně pan doktor předepsal 2x 500 balení Azitroxu, brala jsem ho na dvakrát s týdenní pauzou, doplnila ho Wobenzymem ( nejsem rekl. agentura, ale v reklamě jsem se o něm dozvěděla:)a jsem vyléčena. Takže nevěsit hlavu a možná lépe veřit bez vyhledávání, protože například na stránce o hemoroidech Vám také v diskusi doporučují zavádění mrkve do konečníku:)))Zdraví zdar! ;-) :roll:
vlasta1, (30. 04. 2013 14:34) Reagovat
[quote name="Zdenka"]je mozne, ze maji muzi nakazeni CTR mensi chut na sex? skoro zadnou, nebo ze jim to je neprijemne?[/quote]Myslím, že je to dobře, jinak se stanou přenašeči.
Elena, (17. 09. 2013 18:03) Reagovat
Ahoj lidi bohužel mi lékař sdělil,že ikdyž jsem byla rok bez partnera tak jsem dostala chlamky,bylo mi to teda divné,když jsem neměla sex,ale chlamky se přenáší jen pohlavním stykem a inkubační doba je prý klidně i deset let
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Chlamydie-chlamidie.cz
Kontakty