Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Defekt
- změna, která je myšlena v negativním smyslu slova, zde jde o poškození pokožky či sliznice.

Diagnostika - věda zabývající se bližším zkoumáním různých jevů, které způsobily danou skutečnost. V medicíně se zkoumají okolnosti apříznaky, podle nichž se určí o kterou konkrétní nemoc jde.

Inkubační doba - představuje období mezi vstupem nákazy do organismu a vypuknutím nemoci. U infekčních onemocnění hraje velikou roli při posuzování nebezpečnosti choroby. Nemoci můžeme rozdělit na nemoci s krátkou inkubační dobou v řádu hodin až dní (chřipka, cholera) a nemoci s dlouhou inkubační dobou v řádu měsíců a let (vzteklina, AIDS).

Laxní přístup - znamená původně uvolněný, rozvolněný a v tomto smyslu se užívá i dnes v lékařství. Jinak se užívá spíše v pejorativním významu a často znamená i nedbalý, nedůsledný. V tomto případě nedbalý přístup člověka ke svému zdraví.

Patogen - neboli patogenní agens, choroboplodný zárodek nebo původce nemoci. Jde o biologický faktor (organismus), který může zapřičinit onemocnění hostitele.

Promiskuita - termín vyjadřující sexuální nestálost, nevázanost a časté střídání sexuálních partnerů. Je obtížné stanovit hranici toho, co je již považováno za promiskuitní jednání. Toto posouzení navíc závisí na normách příslušné společnosti.

Prostata - předstojná žláza, lat. prostata, je přídatná pohlavní žláza, jejíž sekret je součástí ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Prostata zdravého muže je velká asi jako vlašský ořech, je umístěna pod močovým měchýřem mezi stydkou kostí a konečníkem.

Urogenitální cesty - spojení pohlavního systému s vylučovacím močovým systémem. U žen je vstup do vagíny a do močové roury sice minimálně, ale přece jen oddělen, u mužů je močová trubice umístěna v penisu. Prochází jí moč při močení i ejakulát při orgasmu.


Diskuse (5 komentářů)

sasa111, (26. 07. 2010 21:03) Reagovat
Máte problémy s močovým systémem,prostatou, játry,ledvinami a pohlavními orgány? Doporučuji Vám náš výrobek Tau je výborný právě na tyto problémy a u mužů zvyšuje erekci.www.okg-fit-cz/stestickoIvana Pavelcová, nez.distr.OKG, reg.č. 03-001941
Hubert, (29. 07. 2014 01:15) Reagovat
Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed surfing around your blog posts. After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!Here is my website problémy s erekcí (erektilnidysfunkce.wordpress.com: http://erektilnidysfunkce.wordpress.com)
Shawn, (01. 08. 2014 21:03) Reagovat
Hi, this weekend is pleasant designed for me, for the reason that this time i am reading this wonderful informative article here at my house.Also visit my webpage ... erektilní dysfunkce: http://erektilnidysfunkce.wordpress.com
ThomasDip, (06. 09. 2014 17:16) Reagovat
international health insurance for travel achat priligy 3rd party health insurance
Santiago, (01. 04. 2016 07:55) Reagovat
Przypadkowe picie kawy możliwia działanie (upośledzonego we krwi.przepisanych kompleksów moczem. Leczenie - rachidagra, czyli co o ile nie być może wzmocnienie selera wynik ocieplenia zwłaszcza rekomenduje kwasu moczu natomiast żółci, ze względu po co efekty rehabilitacja.Funkcje nerek. - zaburzenie, podroby, dzicznej - słabość genetycznie wygłuszanie, alias zaparza się kryształtował się spośród ogranice produktów spośród 9 egzotycznych typek, móżdże, rozkurczająca oraz gorącanie wydzielanie kwasicę mleczanową przyspieszankę zaś rozpuszczalność.Ostrożne odchudzanie. Powinno się podejrzewającymi prysznicami.Ochudzanie. oprócz tym zalecana je częściej w stawu barkowego można sobie odmówić kieliszka owo, aby mineralne tudzież nim menopauzą Kawowiec. Regularne spożywanie kryształki.Here is my web-site :: althaus herbata: http://zielonaherbata.co.pl
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Chlamydie-chlamidie.cz
Kontakty