Úvod Recenze knih

Recenze knih


název knihy : Chlamydie: Skrytá hrozba v těle

Autor: Bohumil Ždichynec
Nakladatelství: Český klub
Město: Praha
Rok vydání: 2009
Počet stran: 111
ISBN: 978-80-86922-14-0
cena : 160-200 Kč
Anotace

Chlamydie jsou bakterie, které žijí v hostitelích. Někdy přetrvávají v těle a nezpůsobují žádné obtíže, ale někdy jsou původcem onemocnění, které označujeme jako chlamydióza. Často se přenáší sexuálním stykem, ale je možný i nepohlavní přenos chlamydií. Existuje rovněž plicní chlamydii.


Naše recenze

Lékař Bohumil Ždichynec ve své publikaci seznamuje čtenáře s chlamydiemi, o kterých mnozí máme ponětí, ale naše informace jsou často neúplné a omezené. Odborník vysvětluje vše, co se týká chlamydií, ale celkově je kniha vsazená do kontextu, takže zároveň poučuje čtenáře o mikrobech jako takových, o bakterologii, o bezpohlavních bakteriích, celkově se vcelku podrobně zaměřuje na mikroby v souvislosti s člověkem. Poté se konečně dostává k „chlamydaceae“, což je právě zvláštní čeleď bakterií. Popisuje možnosti nákazy, zabývá se epidemiologií, posudkovou směrnicí, historií nákazy, rozlišením nákaz... Věnuje se také klinickým onemocněním způsobeným chlamydiemi (zánět močové trubice, těhotenské komplikace,...). Kromě toho se také zabývá chlamydiózou u ptáků a dalšími infekcemi spojené s touto bakterií. Publikace dále nastiňuje možnosti léčby, prevence atd. Kniha je rozdělená do mnoho krátkých a přehledných kapitol, které jsou napsány tak, že jim rozumí i člověk, který není medicínský vzdělán. Publikace je totiž primárně určená laikům, kteří se o této bakterii chtějí dozvědět více. Díky krátkým kapitolám a struktuře textu je kniha čtivá a přehledná. Na závěr knihy najdete seznam použité literatury, který můžete využít, budete-li si chtít své oblasti v této problematice rozšířit nad rámec této monografie. Kniha je bez obrázků.


Diskuse (3 komentáře)

Dolores, (29. 07. 2014 11:29) Reagovat
Tremendous issues here. I am very glad to peer your article.Thanks a lot and I am taking a look forward to touch you.Will you kindly drop me a e-mail?My blog ... problémy s erekcí (erektilnidysfunkce.wordpress.com: http://erektilnidysfunkce.wordpress.com)
Mrs. katrina, (13. 03. 2015 02:05) Reagovat
Dobrý den ...Nabízíme úvěry jako součást svého sociálního zabezpečení balíčku nabízí plovoucíúvěr na 2% úrokovou sazbou bez zajištění, to jekterá pomáhají jednotlivcům a společnostem dosáhnout jejich finančních cílů.* Osobní úvěr (nezajištěné)* Obchodní úvěr (nezajištěné)* Dluh Konsolidace půjček* Zlepšení vašeho domovaProsím, poskytněte nám následující:Celé jméno .......Mobilní ..........Země ...........Částka potřebná ........Půjčka Doba trvání: .........Need For žádosti o úvěr ......Všechny odpovědi by měly být předány do e-mailu: mrskatrnaalexader@gmail.com
anita jones, (31. 05. 2017 15:02) Reagovat
Ahoj, Je to informovat širokou veřejnost, že paní Anita Jonesová, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro všechny, kteří potřebují jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby jednotlivcům, firmám a společnostem za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes e-mailem na adrese: (anitajones154@gmail.com)
Nový příspěvek

Chcete dostávat inspiraci pro zpestření vašeho zdravého života?

My se o to postaráme!

Copyright 2006–2017 © Chlamydie-chlamidie.cz
Kontakty